Kiszállítás készletről akár 48-72 órán belül!
25 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Mintaboltjainkban kipróbálhatja termékeinket!
Kosaram

Gyors kiszállítás készletről - akár 48-72 órán belül!

25.000 Ft felett INGYENES házhoz szállítás!

Blog

Melyik kompressziós harisnyát válasszam? Teljes útmutató!

A kompressziós harisnya lényegében egy olyan gyógyászati segédeszköz, mely főként a vér áramlását segíti. A harisnya viselésével ugyanis összenyomódnak a kitágult erek, ezzel csökken a vérpangás kialakulása a visszerekben, ami segíti a vér visszaáramlását a szív felé. A visszér kialakulásáról korábbi írásunkból többet is megtudhat.

A kompressziós harisnyáknak azonban több fajtája van és ezek közül nem mindegyik kifejezetten gyógyászati célra kifejlesztett segédeszköz. Ugyanis kompressziós harisnya viselése nem csak műtétek után lehet indokolt, hanem számos esetben viselhetőek: ajánlott például ülőmunkát végzőknek, hosszú utazás alatt vagy ha láb komolyabb igénybevételnek van kitéve, álló munka esetén is. Továbbá terhesség alatt is hasznos lehet, hiszen kompressziós harisnya viselésével megelőzhetőek a komolyabb problémák. Egy jól megválasztott kompressziós harisnya egészségügyi hatással bír és megelőzi a nehézláb-érzet* kialakulását.

De lássuk, hogy milyen típusú kompressziós harisnyák vannak!

1. Gyógyharisnya 

Szakorvos írja fel, kizárólag vényre kapható gyógyászati segédeszköz, melyet sok esetben egyedi méretvétel alapján, gondos mérlegelést követően választ a kezelőorvos a páciens számára. Több szorítóerő fokozatban kapható ez a típus is, és elsősorban műtétek után, vénás trombózis megelőzésére és kezelésére szolgál, valamint krónikus vénás elégtelenség esetén lehet szükséges.

2. Enyhébb kompressziós erősséggel rendelkező, ún. támasztó harisnya 

Főként megelőzésre ajánlott kompressziós harisnya, ami enyhítheti a nehézláb-érzést is. Enyhe visszértágulat vagy fokozott igénybevétel is indokolhatja a használatát. A támasztó harisnyák között is találunk orvostechnikai besorolással rendelkező terméket, tehát gyógyászati segédeszközként egészségpénztárra is elszámolhatóak.

3. Szépészeti kompressziós harisnya 

Orvosi célokra kevésbé használható, ugyanakkor a vénák épségét, a vénafalak rugalmasságának megőrzését támogatja az enyhébb kompresszióval rendelkező, inkább divatos, trendi megjelenésű szépészeti kompressziós harisnyák napi használata. Javíthatja a bőr állapotát is, hiszen serkenti a vérkeringést és megakadályozza az enyhébb mértékű pangást, salakanyagok lerakódását, mind a vérben, mind a bőrsejtekben. Emellett alakformáló, karcsúsító szerepe lehet, sőt, egyes típusokat úgy terveztek, hogy a fokozatos kompresszió segítségével push-up hatást érjenek el.

Melyik kompressziós erősséget válasszuk? Számít a mmHg érték?

A kompressziós erősség mértékét mutatja meg az mmHg (higanymilliméter) mértékegységgel jelzett érték: ez határozza meg az adott kompressziós harisnya besorolását. Lássuk, milyen kompressziós osztályozással találkozhatunk!

Szolid kompresszió – anticellulit hatás – 8-17 mmHg

A legkisebb kompressziós erővel rendelkező harisnyák elsősorban karcsúsító, alakformáló erővel bírnak. Emellett az enyhe masszázshoz hasonlító szorító hatás megakadályozhatja a cellulit kialakulását, hiszen élénkíti a vérkeringést, felpezsdíti a sejtek működését és anyagcseréjét.

A Veera kompressziós harisnyák ennél többet is tudnak, mert nem csak esztétikusak és gyönyörű viseletet biztosítanak, hanem orvosilag tesztelt és műszerekkel bevizsgált kompressziós erősséggel bírnak, amit ráadásul az előírásoknak megfelelően alakítottak ki, tehát a combtól a boka irányába erősödik a kompressziós nyomás mértéke. Ezért a Veera kompressziós harisnyák gyógyászati segédeszköznek minősülnek és egészségpénztárra elszámolhatóak!

Enyhe kompresszió – megelőző hatás, optimális támogatás - 18-21 mmHg

Megelőzésre, a már kialakult problémák tüneteinek enyhítésére alkalmas ez a kompressziós erősség. Ebben a kategóriában találkozunk már 1. kompressziós osztályba (tehát orvostechnikai eszközök és egészségpénztári elszámolásuk is lehetséges) sorolt termékekkel, melyek ugyanakkor esztétikus darabok, tehát egységesítik magukban a kompressziós harisnyák jótékony egészségügyi hatásait és a divatharisnyákhoz hasonló, igazán vonzó külsőt kölcsönöznek a viselőnek!

Kedvelt viselete az aktív futóknak, hobbi sportolóknak, az aktív és rendszeres testmozgás lelkes képviselőinek. A legtöbb sport kompressziós zokni, sport kompressziós szár is ebbe a kategóriába sorolódik.

Közepes kompresszió – terápiás hatás - 22-32 mmHg

Már csak vényre kapható, 2-es kompressziós osztályba sorolással rendelkező harisnyák tartoznak ebbe a csoportba. Ezek a gyógyharisnyák elsősorban gyógyszertárakban és gyógyászati segédeszköz boltokban kaphatóak. Megjelenése kevésbé esztétikus, felvételük már nehezebb. Viseletük szakember javaslatára, komolyabb vénás elégtelenség esetén tanácsos.

Erős kompresszió – gyógyászati hatás - 33-46 mmHg

Komolyabb egészségügyi problémák, vénás elváltozás, magas vérnyomás, cukorbetegség szövődményei, súlyos ödéma, illetve nyirokkeringési problémák esetén orvosi rendelvényre beszerezhető harisnya. Felvételéhez már szükséges lehet valamilyen speciális eszköz, pl. kompressziós harisnya felhúzó.

Extra erős kompresszió – 46 mmHg felett

Speciális esetekben, kizárólag orvosi vényre felírt termék, melyet elsősorban kórházakban alkalmaznak. Sok esetben a harisnya felvételéhez is szakember segítsége szükséges, valamint gyakran egyéni méretre készül.

Melyik típust válasszam? Harisnya, combfix, térdzokni? Hagyományos kialakítás vagy nyitott lábfejjel?

A gondosan kalibrált kompresszió biztosítja, hogy a kompressziós erősség a boka környékén a legnagyobb mértékű, majd a vádlik és combok irányába fokozatosan csökken. Arra azonban mindig figyeljünk, hogy ha már kialakult problémánk van, akkor a kompressziós termék a probléma fölé érjen. Tehát szükséges lehet a harisnyanadrág vagy a combfix viselete és nem elegendő a térdfix, ha a vénás elégtelenség helye a térd fölött van.

Nyáron vagy a láb sérülése esetén indokolt lehet a nyitott lábfejjel rendelkező kompressziós harisnya beszerzése. Ez nagy mértékben megkönnyíti a viseletet, sokak számára komfortosabb viselet, mint a hagyományos lábfejjel rendelkező típus. 

Nehézláb-érzet: a krónikus vénás megbetegedés kezdeti tünete. Jelei lehetnek: enyhe lábdagadás a nap végén, viszketés, zsibbadás, merevség érzése a lábban, enyhe görcsök, nyilallások. Gyakran meleg időben erősebbek és gyakoribbak a tünetek. A nehézláb-érzet csökkenthető egészséges életvitellel és helyes hozzáállással, például fizikai aktivitással és a lábak felpolcolásával. További tanácsok a lábdagadás okaival foglalkozó cikkünkben!

Válasszon körültekintően kompressziós harisnyát és óvja lába egészségét!

VIVAMAX tipp: 
Számos olyan vásárlói visszajelzést is kaptunk, hogy a kategória termékeit előszeretettel használják olyan munkakörökben, ahol sokat kell álló helyzetben dolgozni (pl. légiutaskísérők, felszolgálók stb): számukra a harisnya viselése csökkentheti az intenzív megterhelésből adódó esetleges különböző lábproblémák (fáradtság, enyhébb lábfájdalom) kialakulásának valószínűségét, illetve a tünetek intenzitását.  
Természetesen minél intenzívebb a láb igénybevétele, illetve minél gyakrabban fordulnak elő lábproblémák, annál inkább ajánlott lehet erősebb kompressziós hatással rendelkező harisnyát választani, azaz a következő Hgmm kategóriából válogatni.

 

Veera szortiment típus szerint:

  • harisnyanadrág – 40, 70, 140 DEN
  • combfix – 40, 70, 140 DEN
  • combfix nyitott lábfejjel – 140 DEN
  • térdzokni – 40, 70, 140 DEN
  • térdzokni nyitott lábfejjel: 70, 140 DEN

Kapcsolódó termékcsoportok

Hozzászólások

Hozzászólok
Hozzászólás írása
 
 
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás.
Pepita Super Seller Pepita.hu marketplace partner